Переосмислення місця, де стояв пам’ятник Леніну в Києві
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.12.2016.178892Ключові слова:
декомунізація, суспільство, пам’ятник, публічні обговоренняАнотація
Місця декомунізованих монументів радянської доби в Україні перетворилися на локації суспільної напруги. На прикладі поваленої статуї Леніна на перетині бульвару Тараса Шевченка й вулиці Хрещатик у Києві розглядається проблема переосмислення місць знесених монументів. Пошуки рішення проблеми можливі тільки шляхом широких і тривалих публічний дискусій стосовно кожної локації. Механічна заміна одного пам’ятника іншим є вельми сумнівним рішенням, адже цей підхід призводитиме лише до загострення конфліктів у суспільстві. Стосовно взятої до розгляду київської локації пропонується й обґрунтовується пропозиція щодо відмови від встановлення тут будь-яких статуй чи пам’ятників. Більш доцільним уявляється визначення на конкурсних засадах кращого рішення щодо облаштування входу до бульварної алеї в контексті оновленої транспортної схеми й функціонального зонування громадських просторів на цій території.
Посилання
Кондель-Пермінова Н. Конкурс «Майдан ’2014 / Територія Гідності»: Новий формат публічних обговорень // Сучасні проблеми дослідження, реставрації та збереження культурної спадщини: зб. наук. пр. / ІПСМ НАМ України. Київ: Фенікс, 2014. Вип. 10. С. 122–143.
Кондель-Пермінова Н. Міжнародний конкурс «TerraDignitas»: Перезавантаження архітектури й дизайну в Україні // Сучасні проблеми дослідження, реставрації та збереження культурної спадщини: зб. наук. пр. / ІПСМ НАМ України. Київ: Фенікс, 2015. Вип. 11. С. 144–175.
Баздирєва А. З висоти п’єдесталу. URL: http://www.korydor.in.ua/ua/bez-rubriki/inhabiting-shadows.html.
Бачинська Я. Сходження мрії. URL: https ://www.facebook.com/yanka.bachynska/videos/vb.100003085860294/964066317039555/?type=2&theater.
В Киеве объявили конкурс на новый памятник вместо снесенного Ленина. URL: http://culture.lb.ua/news/2016/04/13/332753_v_kieve_obyavili_konkurs_noviy.html.
Киевляне решают, кого поставить вместо Ленина в центре столицы. URL: https ://beztabu.net/kievlyane-reshayut-kogo-postavit-vmesto-lenina-v-centre-stolicy_n3529.
Ланько М. Пам’ятник поваленню пам’ятника. URL: life.pravda.com.ua/culture/2016/07<…>215181/.
Ковалинский В. Памятник Ленину на Бессарабке: краткая история с послесловием. URL: http://gazeta.zn.ua/history/pamyatnik-leninu-na-bessarabke-kratkaya-istoriya-sposlesloviem-.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Наталія Кондель-Пермінова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.