Сучасний художній процес: Природа реальності та віртуальності
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.15(2).2019.186133Ключові слова:
мистецтво, художній процес, відеоарт, медійне мистецтво, віртуальний простірАнотація
У контексті сучасного художнього процесу розглядається взаємодія класичної образотворчої традиції та нових технологій. Досліджується оновлена природа сучасного мистецтва України, уточнюються її естетичні, етичні та комунікативні координати. Формування візуальної культури розглядається як творча платформа для виникнення нових віртуальних практик та інноваційних форм існування мистецтва. Серед актуальних мистецьких напрямів медійного мистецтва аналізуються тенденції та особливості розвитку вітчизняного відеоарту.
Посилання
Erohin S. V. Estetika tsifrovogo izobrazitelnogo iskusstva. Sant-Peterburg: Aleteyya, 2010. 432 s.
Lozhkina A., Soloviov O. Ukrainske suchasne mystetstvo: Istorychnyi narys. Arsenale 2012. Persha mizhnarodna kyivska biienale suchasnoho mystetstva: Kataloh. Kyiv, 2012. S. 116–148.
Maksymenko A. Videoart u Lvovi (tvorennia pershykh kontseptualnykh videoproektiv) // Visnyk Lvivskoi natsionalnoi akademii mystetstv. Lviv: LNAM, 2018. Vyp. 36. S. 4–23.
Rublevska R. ART NOW: Stepan Riabchenko. Pro mystetstvo novoi doby // ART UKRAINE. 2018. URL: http://artukraine.com.ua/a/art-now--stepan-ryabchenko-pro-mistectvo-novoi-dobi (access date: 06.13.2019).
Skliarenko H. Suchasne mystetstvo Ukrainy. Portrety khudozhnykiv. Kyiv: Huss, 2016. 376 s.: il.
Levis J. Joseph Nechwatal at Universal Concept Unlimited // Art in America. 2003. March. P. 123–124.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Лілія Шпирало-Запоточна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.