Постать Олександра Аксініна через ретроспективу його оточення
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.12.2016.179057Ключові слова:
Олександр Аксінін, нонконформізм, неофіційне мистецтво, тоталітаризм, графікаАнотація
Статтю присвячено постаті одного з найцікавіших та, мабуть, найменш досліджених українських радянських художників другої половини ХХ ст., Олександру Аксініну. Розглядати його творчий спадок неможливо поза контекстом його життя. Портрет художника відтворюється завдяки експлікації біографічних джерел та залученні спогадів його друзів та знайомих. Тоталітарне середовище у якому жив О. Аксінін, було абсолютно неприйнятним для нього. Це відобразилося у відмові від компромісів між власними принципами, духовними переконаннями та владними інституціями, як провідниками ідеологічних установок. Для широкого розуміння життєвих реалій і творчості О. Аксініна важливим є чинник стану внутрішньої еміграції, у якому він перебував. Як наслідок — повне ігнорування з боку держави і суспільства. Однак, тонке відчуття реалій, у яких він жив, інтелектуальність та також глибина його гуманістичних засад зробили творчість художника елітарною
Посилання
Гиттик Ю. Александр Аксинин. Друзья о нем. URL: http://aksinin.com/main.php?lang=ru&about_aksinin=6 (дата звернення: 2001).
Дюрич І. Олександр Аксінін: Мистецька мапа України: Львів. Живопис, графіка, скульптура 1900–2008 // МСОМ України. Київ, 2008. С. 45–47.
Илюхина Л. Энгелина Буряковская: творчество в контексте личности и личность в контексте творчества // Ініціатива. Львів, 2006. 288 с.
Кривулин В. Офорты Александра Аксинина // Часы [самиздат] № 6. Ленинград, 1982.
Кошовий О. Олександр Аксінін: час і місце дії // Галицька Брама. 2001. 20 с.
Островский Г. Слово об Аксинине. URL: http://aksinin.com/main.php?lang=ru&about_aksinin=11 (дата звернення: 2006).
Симоненко С. Олександр Аксінін: ідейні та духовні джерела творчості // Галицька Брама. 2001. 20 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Богдан Пилипушко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.