Візуальні практики та мистецтво в інтернет-просторі
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.15(1).2019.169012Ключові слова:
візуальні практики, мистецтво, віртуальність, мережа Інтернет, комунікаціяАнотація
Окреслено, що сучасна культура переважно орієнтована на візуальне начало. Наголошено на значному впливі технічних засобів на сприйняття та творення мистецтва. Визначено зростання значення віртуального мережевого простору на фізичну реальність. Наголошено на появі візуальних практик, що виконують комунікативну функцію. Мережа стає місцем концентрації надбань людської творчості, відтворюючи актуальні запити, інтереси реципієнтів, надаючи не лише шанс для самовираження, а й для отримання швидкої реакції аудиторії.
Посилання
Benyamin V. Proizvedenie iskusstva v epohu ego tehnicheskoy vosproizvodimosti. Moskva: Medium, 1996. 240 s.
Burde P. Istoricheskiy genezis chistoy estetiki. Essentsialistskiy analiz i illyuziya absolyutnogo. URL: http://magazines.russ.ru/nlo/2003/60/burd.html (data obrascheniya 20.02.2019).
Byichkov V. V. Estetika. Moskva: KNORUS, 2012. 528 s.
Maklyuen M. Ponimanie Media: Vneshnie rasshireniya cheloveka. Moskva; Zhukovskiy: Kanon- Press, Kuchkovo Pole, 2003. 464 s.
Tormaxova A. M. Koncepciya digimodernizmu Alana Kirbi // Gumanitarni studiyi. Ky`yiv: VPCz «Ky`yivs`ky`j universy`tet», 2013. Vy`pusk 20. S.181–187.
Usmanova A. Mezhdu iskusstvoznaniem i sotsiologiey: k voprosu o predmete i metode «vizualnyih issledovaniy» // Hrestomatiya. Elektronnyie tekstyi dlya uchebnyih kursov «Sotsiologiya kulturyi», «Vizualnaya antropologiya», «Semiotika kulturyi». Izhevsk, 2007. Vyip. 1. S.111–116.
Kirby A. The Death of Postmodernism And Beyond // Philosophy Now. A magazine of ideas. Issue 58. Nov/Dec 2006. URL: http://philosophynow.org/issues/58/The_Death_of_Postmodernism_And_Beyond (last accessed 15.02.2019).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Анастасія Тормахова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.