Особливості стилістичних проявів сучасного графічного дизайну Cполученого Королівства
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.13.2017.134075Ключові слова:
британський графічний дизайн, дизайнерська діяльність, постмодернізм, стилістика, дизайн-концепція, інтеграціяАнотація
Висвітлено та проаналізовано стилістичні прояви сучасного графічного дизайну Сполученого Королівства та їхні характерні особливості. Визначаються межі сучасної британської графічно-дизайнерської діяльності та її панівні тренди. Встановлено, що на початку ХХІ століття графічне проектування на Британських островах розвивається за умов безперервного вдосконалення технологій, зміни меж професійної території графічного дизайну завдяки появі віртуальних об’єктів і витисненню друкованих об’єктів електронними аналогами. Визначена найважливіша риса сучасної британської дизайн-діяльності — поява рішень на межі різних видів дизайну, що передбачає активну взаємодію візуального й змістового елементів проектування з простором як фізичним носієм і підтверджує дифузійний характер розвитку всіх галузей дизайнерської діяльності, їхнє тяжіння до інтеграції.Посилання
Interview: Neville Brody on the changing face of graphic design. Updated: 11.10.2013. URL: http://www.designcurial.com/news/ahead-of-the-curve (last accessed: 28.11. 2017).
Bocharov O. A. Pank-enciklopediia [Bocharov O. Pank encyclopedia]. Moskva: In Rok, 2008. 255 s.
Bhaskaran L. Anatomiia dizana: reklama, knigi, gazety, jurnaly [Bhaskaran L. Anatomy of design: advertising, books, newspapers, magazines]. Moskva: Astrel, 2006. 256 s.
Bhaskaran L. Dizan i vremia: stili i napravleniia v sovremennom iskusstve i arhitekture [Bhaskaran L. Design and time: styles and trends in contemporary art and architecture]. Moskva: Art-Rodnik, 2006. 256 s.
Meggs P. B., Purvis A. W. Megg’s history of graphic design. 5th ed. New York: John Wiley & Sons, Inc., 2012. 623 p.
Monem N. K., Kotsopoulos N. Font. The Sourcebook. London: Black Dog Publishing Limited, 2008. 320 p.
Pearson D. Penguin Books — Great Ideas. London: Black Dog Publishing Limited, 2008. Р. 28–35.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Леся Даниленко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.