Переднє слово
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.13.2017.133756Анотація
Ідея створення першого тематичного збірника наукових праць «Взаємовпливи мистецтва та мистецтвознавства», присвяченого незмінно актуальній проблемі взаємозв’язків мистецтва та його науково-критичних рефлексій, виглядає цілком своєчасною та закономірною саме у просторі Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України. Адже діяльність цієї унікальної, за концепцією, наукової установи передбачає два основні вектори спрямування науково-творчих зусиль: суто теоретичні розвідки й, так би мовити, «польові» дослідження сучасної контемпорарної арт-практики — в координатах міжнародних виставок, театральних та кінофестивалів, концертів, музичних форумів, в архітектурних «декораціях» урбаністичних пейзажів, емоційно насичених просторах ленд-арту тощо. Відтак, системне дослідження сучасного мистецького процесу доповнюється вивченням художньої практики в різних сферах мистецтва. Йдеться не тільки про традиційні мистецтва: образотворче (живопис, графіка), театр, кіно, музику та новітні креативні розширення (дизайн, урбаністика, декоративно-ужиткове мистецтво), а також про такі трансгресії мистецтва, як акціонізм, геппенінг, перформанс, інсталяції тощо.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ірина Зубавіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.